Menu

Polski Psycholog London

Blog Polski Psycholog London

Jak leczyć depresję?

psychologlondyn

Leczenie depresji to bardzo skomplikowana sprawa. Przede wszystkim pacjentowi musi zostać postawiona prawidłowa diagnoza, od tego należy bezwzględnie rozpocząć leczenie. Wskazana jest wizyta u doświadczonego psychologa, dzięki czemu pacjent znajdzie się pod odpowiednią opieką. W pierwszej kolejności należy zająć się zbadaniem przyczyn wystąpienia u pacjenta depresji. Musi to być czymś spowodowane, najczęściej występuje ona na skutek jakichś traumatycznych przeżyć, utraty ciąży, czy też po prostu niezbyt dobrego samopoczucia, które utrzymuje się przez dłuższy czas.

polskipsychologlondyn


Psycholog Londyn poleca przede wszystkim leczenie depresji ruchem. Wzmożona aktywność fizyczna jest wskazana w każdym przypadku, można więc wtedy więcej spacerować, zapisać się na siłownię, basen, czy też po prostu zacząć biegać. Dodatkowo można zdecydować się też na leczenie farmakologiczne. Realizowane jest ono jednak dopiero wtedy, gdy sport nie daje żadnych efektów i dana osoba dalej ma depresję. U kobiet może wystąpić także depresja poporodowa, z którą należy bezwzględnie walczyć, ponieważ kobieta może być wtedy dużym zagrożeniem dla swojego dziecka, dlatego należy jej jak najszybciej pomóc, czym zajmie się dobry psycholog.
Przy leczeniu depresji potrzebna jest także długotrwała psychoterapia, ale też wsparcie ze strony bliskich osób. Bez zrozumienia sytuacji oraz wsparcia rodziny trudno o pozytywne efekty takiej terapii. Depresję można leczyć na wiele sposobów, ale nie zawsze leczenie przynosi spodziewane efekty. 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • krzysztof213

  Hmm to chyba w Londynie lub jak masz dobrą kasę na leczenie .Oj wiem jak to wygląda..

 • konsultexpert.pl

  Tak się zdarza, że zdecydowana większość osób cierpiących na depresję nie dostrzega problemu w swoim zachowaniu. Niektórzy z nich próbują leczyć depresję samodzielnie. To błąd! Mało kiedy próby samodzielnego uporania się z nią kończą się powodzeniem.

 • centrumdobrejterapii.pl

  Samemu depresji nie jesteśmy w stanie wyleczyć, dlatego tak ważna jest pomoc, która może docierać do nas z różnych stron. Warto godzić się na pomoc ze strony bliskich oraz ze strony psychoterapeutów. Dzięki nim można wrócić do normalnego życia.

 • Gość: [PCTU] *.dynamic.chello.pl

  Trzeba być przede wszystkim pod opieką specjalistów - samodzielna walka z depresją nie ma najmniejszego sensu.

 • Gość: [Mirek] 95.160.190.*

  najważniejszym jest, aby do leczenia depresji nie podchodzić samemu. Jest wiele przydatnych miejsc jak centrum dobrej terapii www.centrumdobrejterapii.pl w którym możemy uzyskać fachową pomoc. niestety prawda jest taka, że depresja dotyka co raz więcej osób więc można nazwać ja chorobą cywilizacyjną.

© Polski Psycholog London
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci